Karataş Kumluk ve Tabiat Parkı

Karataş Kumluk ve Tabiat Parkı içerisinde bulunan birçok endemik bitki türü ve kuş çeşitleri ile doğa ve fotoğraf tutkunlarının da gözde mekânı halindedir. Bölgede özellikle ötücü kuşlar fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı haline gelmiş durumdadır.

Güvenlik konusunda tehdit oluşturulacak herhangi bir yaban hayvanı bulunmamaktadır.

Tesis yapısı içerisinde duş ve lavabolar mevcuttur. Ayrıca konaklanacak bungalovlarda da bulunmaktadır.

Tesis günübirlik, karavan, çadır ve sosyal tesislerin kullanımı imkânlarını sunmaktadır.

Yakın zamanda bölgede sosyal aktivitelerin arttırılması yönünde çeşitli programlar da hazırlanmaktadır.

Ulaşım: Karataş Kumluk ve Tabiat Parkına Ulaşım ilçe Merkezinden yürüme mesafesi ile 20 dk, binek araç ile beş dakika mesafededir.

Toplu taşıma kullanarak ulaşım imkânı mevcuttur. Belediye Otobüsü ve Karataş dolmuşları Tesise kadar ulaşım sağlamaktadır.

İlçe Merkezinden Dolmuşlar veya taksi ile de tesise ulaşım imkânı bulunmaktadır.

Toplu Taşıma ulaşım saatleri

Konaklama

Kurulu Alan: 300 dönümlük alan üzerine kurulu Kumluk ve tabiat parkı, denize sıfır konumdadır. İçerisinde Restoran, çocuk parkı ve 800 m ince kumdan oluşan kumsala sahiptir. Tesis denize sıfır olmakla birlikte meraklılarına olta ile balık tutma imkânı sunmaktadır. Ayrıca tesis sahilinde rüzgâr sörfü, kano, yüzme, vb su sporlarını yapma imkânı bulunmaktadır.

Güvenlik: Tesis 24 saat kamera sistemi ile gözlemlenmektedir. Ayrıca tesis içerisinde 20 personel güvenliği sağlamaktadır.

Aktivite:

Tesiste konaklayan misafirlerimiz ilçeyi panoramik tur ile tanıma şansı bulabilmektedir. İlçenin tarihi değerlerini ön plana çıkaran Magarsus Antik tiyatrosu ve tarihi niteliği olan yapılar ı gezme imkânı bulabilmektedirler. Magarsus Tiyatrosunun yanı sıra Ceyhan Nehri Irmağı üzerine kurulu ve Roma Mimarisi ile yapılmış Akdeğirmen Köprüsü görülebilecek önemli tarihi eserler arasında yer almaktadır.

İlçede bulunan Balıkçı Barınağı, Fener Burnu, Harbiş Plajı, Dydimae Adaları, Akyatan, Ağyatan ve tuzla lagünleri gezilebilecek önemli alanları oluşturmaktadır.

Akyatan Lagünü Türkiye’nin en büyük kuş cennetlerinden biri olmak ile birlikte Türkiye’nin en uzun sahil bandına ve birçok endemik bitki türü ile yaban hayatına ev sahipliği yapan alanı oluşturmaktadır.

Tesis içerisinde ve sahilinde spor yapabilme imkanı bulunmaktadır.

Konaklama Ücretleri

Rezervasyon : 0 322 681 33 33 – 0 501 399 33 33