Düğün Salonu

 Karataşın En büyük ihtiyaçlarından biri olan Düğün Salonu için yer belirlendi . Düğün Salonumuzun Projesi oluşturuldu .Halı Sahanın ön tarafına kurulacak olan düğün salonunun en kısa sürede temel atma çalışmalarının da başlayacak ve hizmete açılacaktır .

Karataş Değişiyor , Güzelleşiyor ve Gelişiyor.

Karataş Magosa Arası Deniz Otobüsü

 Bölge ve Ülke ekeonomsine katkı sağlayacak olan ,Karataş ilçemiz ve Kuzey Kıbrıs’ın Magosa Kenti arası Deniz otobüsü seferlerinin ,İlçemizi Sanayileşme ve Turizim Yönünde önemli bir nokta haline getireceğini planlayarak ,bu Dev projenin çalışmalarını sürdürme Aşamasındayız.

Kapalı Semt Pazarı

 Karataş için ihtiyaç arz eden ve öncelik teşkil eden projelerden biri de kapalı semt pazarının kurulumu idi. 4000 m2 alan üzerine kurulacak kapalı semt pazarı için çalışmalarımız sürüyor gerekli girişimler tamamlandı.Yapılacak kapalı semt pazarı ile birlikte pazar esnafının daha düzenli ve temiz bir ortamda çalışmaları sağlanacak halkımızın da daha düzenli ve temiz bir ortamda alışverişini gerçekleştirebileceği bir alan oluşturulacaktır.Önümüzdeki günler içerisinde bu projenin de çalışmalarına başlayarak en kısa sürede hizmete sunulacaktır.

Sanayileşme

Karataş’ın gelişimi konusunda ileriye yönelik ciddi bir yatırım olarak gördüğümüz küçük sanayi sitesinin kurulumu için esnaflarımız ile bir araya gelerek projemizi anlattık.Projenin 23 000 m2 alan üzerine kurulacağını ve hayata geçirilmeye başlanılması ile kente sanayileşme konusunda yeni bir kapı , vatandaşlarımız için istihdam, kent ekonomisinin güçlenmesi,esnaf-vatandaş arası arz talep ilişkisinin geliştirilmesi ve esnaflarımızın örgütlü bir şekilde bir araya getirilmesini hedeflemekte Çalışmalarımızı da bu yönde ilerletmekteyiz. Sanayileşme ile birlikte kent içerisinde bulunan esnaflarımızı yapılacak olan sanayi sitesinde toplayarak kentteki görüntü ve gürültü kirliliğinin de önüne geçilmesi sağlanacaktır.Bu da dışarıdan gelen vatandaşlarımızın yanında Karataşlı vatandaşlarımızın da kent üzerinde yeni bir itibar oluşmasını sağlayacaktır.