Turizm’in Kalbi Karataş’ta Atacak

Karataş Belediye başkanı Necip Topuz Turizm Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Topuz Mesajında ;” Turizm ile geçmişten geleceğe uzanan Karataş tarihi ve doğal güzellikleri ile he geçen gün artan ziyaretçileri ve ilgi ile gelişme gösteriyor. Denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra ilçemiz doğal değerleri ile de adından söz ettiren tanınan ve her geçen gün ünlenen bir kimlik kazanmaktadır. Lagünleri, kuş türleri, yöresel lezzetleri ile kültürel değerlerini ön plana çıkararak özellikle bölgede turizm alt yapısının doğal kültürü ile gelişmesi bizleri de oldukça mutlu etmekte.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile turizm alt yapısı gelişen ilçemiz aynı zamanda alternatif turizm faaliyetleri ile de ciddi gelişim göstermektedir. Özellikle Olta Balıkçılığı turizmi her geçen gün tutkunları Karataş’a çekmekte. Aynı zamanda su sporları alanında da bölgemize artan ilgi gelişen turizm faaliyetlerinin ilçemiz açısından büyük gelişmeler oluşturmaktadır.

Geleceğini turizm ile planlayan ilçemizin gelişimine yönelik bizler her türlü mecrada ilçemizi anlatma, tanıtma gayreti gösteriyoruz. Bu gayretlerimiz sadece Karataş2ımızın gelişimine yönelik değil Adana’mızın da denize açılan kapısının geliştirilmesi ile adana ekonomisini canlandıracak alt yapının geliştirilmesini sağlamak üzeredir.

Karataş’ın güzellikleri ile turizmin canlanması gelecekteki ilçemizin en büyük beklentisi. İlerleyen yıllarda turizm faaliyetleri ile gelişerek tanınacağına yürekten inandığım ilçemiz için çalışmalarımızı sürdüreceğimizi belirtir turizm sektöründe emek veren tüm işletmecilerimizi, turizme katkı sunan hemşerilerimizi ve tüm Karataşlıların Turizm Haftasını kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.”  dedi.  

19 Nisan 2021