Almanya’nın Memmingen Belediyesi ile Kardeşlik ilişkiler bulunan Karataş Belediyesi Memmingenli heyeti ağırladı.

Memmingen Belediye Başkanı Jan Rothenbacher eşliğinde Meclis üyeleri, belediye personeli, Belediye Afet ile Mücadele Birim Müdürü ve çalışanı, Bölge inşaat Mühendisleri Oda Başkanı, Almanya Ulusal Afet ve Acil Yardım Teknik Destek Kurumu Bölge Müdürü ile Memmingen Belediyesi teknik personelleri deprem sonrası incelemede bulunmak ve destek olma amacı ile Karataş’a ziyarette bulundular.

Memmingenli heyet aynı zamanda Karataş Belediyesi tarafından yeni kurulan Afet işleri Müdürlüğü ve belediye teknik personeli ile gönüllülere arama kurtarma, hasarlı binaların incelenmesi, afet halinde Memmingen de nasıl bir uygulama gerçekleştirdikleri ile ilgili eğitim verdiler.

Ayrıca Memmingenli heyet kardeş kent ilişkileri dolayısı ile topladıkları bağışlar ile yaptırılan Çamaşırhane ve Afet acil müdahale konteynerlarını inceleyerek bağışlar ile alınan çeşitli yardımları afetzedelere ulaştırdılar.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; “Memmingen Belediyesi kardeşlik duygularını zor günlerimizde de bize en güzel şekilde yansıttı. 6 Şubat depremleri sonrası Memmingen Belediye Başkanı başta olmak üzere ekibinde yer alan tüm kurum temsilcilerine ve Memmingen halkına ilçemize gösterdikleri ilgi ve duyarlılık için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Depremden hemen sonra Memmingen binasına Türk bayrağını ve belediye bayrağını asarak yanımızda olduklarını belirttiler.  İlçemizi ziyaret eden heyet ile birlikte bölgemizdeki hasarlı yapıları inceleyerek alınması gereken önlemleri ve uygulama sistemlerini değerlendirdik. Ayrıca yaptıkları bağışlar ile depremzedeler yararına hazırlanan çamaşırhane, afet acil müdahale konteyneri ve çeşitli yardımları depremzedelere ulaştırdık. Verdikleri eğitimler de bize ve gönüllülere afetle mücadele konusunda büyük yarar sağladı.

Kardeş kent ilişkilerinin daha da güçlenerek ileriye taşınacağına inanarak verdikleri destek sebebi ile tüm Memmingenli dostlarımıza tekrar teşekkürlerimizi sunarız.” Dedi. 

Karataş Belediye Başkanını makamında ziyaret eden Memmingen Heyetine Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz teşekkürlerini iletmek üzere plaket takdim ettiler. Memmingen Belediye başkanı Jan Rothenbacher gösterilen ilgi için teşekkürlerini ilettiklerini belirterek kardeşlik ilişkilerinin sürdürülmesi yönünde gerçekleştirilen programın önemine dikkat çektiler. Ayrıca afet nedeni ile geçmiş olsun dileklerini aktararak Memmingen olarak Karataş halkının yanında olduklarını ilettiler.

14 Temmuz 2023