Karataşlı Çiftçiler Dolu Mağduru.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz dün meydana gelen fırtına da zarar gören çiftçileri ziyaret ederek tarım arazilerinde incelemelerde bulundu.

Bu yıl ikinci defa afet niteliğinde meydana gelen fırtına sonrası Karataş ovasında çiftçilik yapan vatandaşların mahsulleri hava muhalefetine teslim oldu.  Daha önce meydana gelen sel felaketinde sular altında kalan mahsul İle birlikte dün meydana gelen fırtına da dolu ve rüzgâr sebebi ile mahsulün gördüğü zarar çiftçinin durumunu düşündürdü.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; “ bu sene yaşanan afetler sonrası çiftçimizin durumunun tespiti ile desteklenmesi ve borçlarının ötelenmesi gibi çalışma programlarının belirlenmesi gerekmektedir. Özellikle Karataş tuzla Mahallesi bölgesini vuran fırtına sonrası ova da incelemelerde bulunduk. Henüz net olarak zarar tespit çalışması yapılmamış fakat en kısa sürede yapılacaktır. Ayrıca yaşanan afet sonrası hükümetimizin daha önce olduğu gibi zarar gören çiftçimizin yanında olacağına da inancımız tamdır. Karataş bölgesinde yaşanan fırtına sonrası zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor zararın en asgari düzeyde olmasını temenni ediyorum.” dedi.

31 Mart 2020