Doğa harikası Karataş dünya evine giren çiftlerin ve fotoğrafçıların vazgeçilmez adresi olma özelliği taşır.

El değmemiş güzellikleri ve göz alabildiğine uzanan kumsalları ile Türkiye’nin en büyük kuş cennetlerinden biri ve sulak alanları bulunan Karataş gün geçtikçe fotoğraf tutkunlarının ilgisini daha fazla çekiyor. Düğün öncesi ve sonrası dış mekân çekimleri için birçok çift Karataş’ı tercih etmekte. Karataş fotoğraf tutkunları için Akyatan kuş cenneti, harbiş kumsalında gün batımı, Magarsus antik kenti amfi tiyatrosu, çiftçilik, liman, balıkçı tekneleri ve akla gelebilecek bütün doğal güzellikleri ile fotoğraf meraklılarına değişik seçenekler sunmaktadır.

Yılda ortalama 300 bin kuş göçü alan Karataş’ta bulunan lagünlerde konaklayan, nesli tükenme aşamasında olan birçok kuş türü ve koruma altındaki birçok canlı, fotoğraf tutkunları için modellik yapmaktadır.

Harbiş kumsalında gün batımı yeni evlenen çiftlerin en çok kullandığı alan olurken,  balıkçı barınağı ve balıkçı tekneleri ile doğa ve kuş fotoğrafçılarının özellikle tercih ettiği Akyatan Lagünü ve kuş cenneti, Tuzla lagünü, Ağyatan lagünleri fotoğraf tutkunlarının vaz geçilmez durak noktalarıdır.