Karataş Belediyesinden Çadır Kentlerde Sinekle Mücadele çalışmaları.

.

Karataş Belediyesi bölgede zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan mevsimlik tarım işçilerine destek olmaya devam ediyor.

Afet sebebi ile yaşadıkları zorluklarda yiyecek, gıda ve giysi desteğinde bulunan Karataş Belediyesi Pandemi süresi içerisinde de dezenfeksiyon ve gıda yardım kolileri ile çadır kentlerde yaşayan mevsimlik tarım işçilerini desteklemeye devam ediyor.

Karataş Belediye başkanı Necip Topuz; “ İlçemizde özellikle Tuzla ve Karagöçer ağırlıklı bölgelerde yaşamlarını sürdüren mevsimlik tarım işçilerimiz yaşam mücadelelerinin yanı sıra dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs ile de mücadele etmek zorunda kalmışlardır. Bu süreçte bizler mevsimlik tarım işçilerimizin yanarında olmaya gayret göstererek gıda, giyim ve dezenfeksiyon çalışmalarımızı bu alanlarda düzenli aralıklar ile gerçekleştirdik. Ayrıca hijyenin önemine değinerek gerekli bilgilendirme ve uyarı çalışmaları ile birlikte çöp konteyneri eksikleri tamamlayarak, sinek ile mücadele ve ilaçlama faaliyetlerinde bulunduk. İlçemizde yaşayan her vatandaşımız bizler için değerlidir. Bu yönde bizler hemşerilerimizin yaşadığı her türlü zorluk karşısında yanlarında olmaya devam ediyor ve onların huzuru, sağlığı ve refahı için, ekiplerimiz ile birlikte hastalık taşıma riskine karşı vektörel mücadele çalışmaları ve çevre temizliği çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz. “ dedi.

18 Haziran 2020