Karataş Belediyesi Tarım İşçilerini Yalnız Bırakmıyor.

Corona virüs tedbirleri sebebi ile 1-2-3 Mayıs tarihlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağında gece saatlerinde bastıran şiddetli yağış sonrası çadırları sular altında kalan mevsimlik tarım işçilerini,  Karataş Kaymakamlığı ve Karataş Belediyesi yalnız bırakmadı.

Yasağın ilk günü gece saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağış sebebi ile Karataş’ın Tuzla mahallesinde bulunan tarım işçilerinin çadırları su altında kaldı. Alanda incelemede bulunan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ve Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz tespitler sonrası gerekli yardım Karataş Belediyesince vatandaşlara ulaştırıldı.  

Karataş Belediyesi 500 kişiye Gıda, Maske, Çocuk bezi ve Ramazan dolayısı ile Sahur ve İftar yemeği yardımında bulundu.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; Corona virüs sebebi ile verdiğimiz mücadele kapsamında dezenfeksiyon ve maske dağıtımı çalışmalarımızı aralıksız gerçekleştirir iken aynı zamanda mağdur vatandaşlarımıza da yanında olmaya gayret gösteriyoruz.  Perşembe gecesi şiddetli yağış sebebi ile Tuzla Mahallemizde çadır kentte yaşayan ve çadırları su altında kalan Mevsimlik Tarım işçilerimizi yalnız bırakmayarak İlçe Kaymakamımız Fatih Ayaz ile birlikte alanda incelemelerde bulunduk. Şiddetli yağıştan zarar gören vatandaşlarımıza gıda, maske, çocuklara giyecek, oyuncak ve bebek bezi, sahur destek paketi ve iftarlarını gerçekleştirebilecekleri sıcak yemek desteği yardımında bulunduk. Şiddetli yağış sebebi ile bu sene ikinci su baskını ile karşı karşıya kalan ve mağdur olan vatandaşlarımıza dün olduğu gibi bugün de yaşadıkları zor durum karşısında destek vererek yanlarında olduk. Biliyoruz ki biz birlikte güçlüyüz ve her sorunun üstesinden birlikte geliriz.” Dedi.

4 Mayıs 2020