Karataş Belediyesi Mera Islah Çalışmalarına Başlıyor.

Karataş Belediyesi üreticilere destek vermek amaçlı aldığı Katı Gübre Makinesi ile ıslah çalışmalarına başlıyor.

Karataş’ta geçimini hayvancılıktan sağlayan üreticilerin kullandığı mera alanlarının azalması ve üreticilerin zor durumda kalması sebebi ile mera alanlarını ve belediyeye ait verimi düşük arazileri ıslah ederek destek verecek.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; Karataş’ın kalkınması yönünde halkımızın ve ilçemizin ekonomisini ayakta tutan tarım, balıkçılık ve hayvancılık meslek gruplarının birçok sorunu bulunmakta. Bizler bu sorunlar karşısında belediyemizin imkânlarını kullanarak destek olmaya gayret ediyoruz. Öncelikle denizlerimizde azalan balık popülasyonun arttırılması yönünde yapay resif çalışmaları, tarımın güçlendirilmesi amacı ile zeytincilik ve son olarak ta hayvancılığın geliştirilmesi yönünde ıslah çalışmaları ile halkımıza destek vermeye çalışıyoruz.

Başkan Topuz; “Karataş’ın mahallelerinde yer alan üreticilerimizin ne sıkıntılar yaşadığını çok iyi biliyoruz. Bu bağlamda bizler yem konusunda sıkıntı yaşayan hemşehrilerimize destek olmak amacı ile meraların verimlerini yükseltmek ve elde edilen otun kalitesini artırarak destek olmak amacı ile belediye imkânlarımız doğrultusunda temin ettiğimiz Katı Gübre Dağıtıma Makinesini kullanılarak ıslah çalışmalarına başlayacak ve üreticilerimize destek vereceğiz. Aldığımız makine ile mera alanları ve verimi düşük belediye arazilerinin veriminin arttırılmasını hedefliyoruz. Hem bölge, hem de Ülke ekonomisine katkı sağlayacak projelerimizin devam edeceği belirterek ıslah çalışmaları kapsamında belediyemize kazandırdığımız Katı Gübre Dağıtıma Makinesi’ nin üreticilerimize, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor ve ıslah çalışmalarımızı en kısa sürede başlatacağımızı belirtiyoruz.” dedi.

1 Nisan 2020