Başkan Topuz’dan 5 Ocak Mesajı


Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Topuz mesajında ; ” İstiklal Mücadelesi ile yakılan ateş Anadolu’nun her köşesinden hissedilerek vatanın bütünlüğünü savunan Yüce Türk Milletinin azmi, sevgisi ve kararlılığı ile düşmandan arındırılır iken, 5 Ocak 1922 de ise Anadolu’da olduğu gibi Adana’mız da düşman elinden kurtarılmıştır. Yüce Türk milletinin onurlu mücadelesinde önemli bir yere sahip olan Adana’mız kazanılan zaferin 99. Yılında haklı gururunu yaşamaktadırlar.
Bu gurur karşısında, Anadolu’nun her noktasında adı, duruşu ve silah arkadaşları ile dünyanın önünde saygı ile eğildiği Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnetimiz daim olacaktır.
Milli Mücadelede bağımsızlık yolunda gösterdikleri dik duruş ile elde edilen zaferin yıl dönümünde 5 Ocak Adana’mızın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve minnet ile bir kez daha anıyorum.” dedi.

4 Ocak 2021