1.      Ulusal Mavi Yengeç Film Festivali Sona Erdi.

Karataş Belediyesi ve Adana Karataş Turizm İlçeleri Geliştirme Altyapı Hizmet Birliği tarafından düzenlenen 1. Ulusal Mavi Yengeç Film Festivalinin ödül töreni gerçekleştirildi.

Karataş Belediyesi Tarafından düzenlenen festivalde ev sahipliği yapan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ile Adana Valisi Süleyman Elban, Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz, Pozantı ve Seyhan Belediye Başkanları, MHP Adana İl Başkanı, ilçe başkanları ve protokol temsilcileri katılımı gösterdi.

Pandemi ve Deniz temalarının işlendiği ve 19-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen festival kapsamında finale kalan 8 film 28 Ağustos günü halk oylaması ile birlikte jüri oylaması sonrası kazanan belirlendi.

Festivalin Jüri üyeliğini Ayhan Taş, Sefa Zengin, Ruhi Sarı, Cansel Karacan ve Barış Gördağ gerçekleştirdi.

Festival de değerlendirmeler sonucunda 8 film arasından kazanan

En İyi Film Ödülü dalında Yönetmenliğini Zeynep Hilal Demircinin yaptığı “Karşı Komşum Deniz “ve yönetmenliğini Emrullah Tuna’ nın yaptığı “Kırmızı Pullu Balık “ İsimli filmler birinci oldu.

Yarışmaya katılan ve ödül alan diğer dallar ise şu şekilde;

Halk Jürisi Ödülü

Film: Mektup

Yönetmen: Erdem Sönmez

Jüri Özel Ödülü

Film: Tek

Yönetmen: Zehra Can

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü

Oyuncu : Hakan Erkuran

Film: Karşı Komşum Deniz

Ve

Oyuncu: Eser Ağçalı

Film : Kırmızı Pullu Balık

En İyi Çocuk Oyuncu

Oyuncu : Atlas Yılmaz

Film: Karşı Komşum Deniz

Oldu.

Festivalde Konuşma yapan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; İlçemizin tanıtımına ve sanatsal yönünün ön plana çıkarılması amacı ile düzenlenen festivalin Karataş’ın turizmine ve sanatsal değerlerine sunacağı katkının yanı sıra, bölgemizin değerlerinden olan Mavi Yengeç’in tanıtımına da katkı sağlayacaktır. Ayrıca ilçemizde çekim yapılan filmler ile de bölgemizin zengin doğal değerlerinin ön plana çıkarılmasını sağlayacaktır. Festivalin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, ödül alan filmlerimizi ve yönetmenlerimizi tebrik ediyorum. ‘Dedi.

1 Eylül 2021