1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Karataş’ta Etkinliklerle Kutlandı.

Karataş Su Ürünleri Kooperatifi, Karataş Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde Yüzme yarışları, tekne yarışları ve kano gösterileri gerçekleştirildi.

Etkinlikler Karataş’ta Atapark plajında gerçekleştirilirken Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Karataş Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Celal Safsoylu, protokol üyeleri ve halkın katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinlikler protokolün yerini alması, saygı duruşu ve istiklal marşı, protokol konuşmaları ve yarışmaların başlaması sonrası protokolün denizcilerimizi anma amacı ile denize çelenk bırakması sonrası tekne turu ile sonlandırıldı.

Etkinlikte söz alan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; Türkiye’nin en büyük balıkçı filolarından birine sahip olan Karataş gelişen ve sürdürülebilir balıkçılığın örnek limanlarından biri haline gelmiştir. Mevcut kapasitesi yetersiz olan balıkçı limanımızın yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan liman genişletme çalışmaları ile balıkçılarımıza nefes aldıracak, daha düzenli ve sistemli bir liman ile hizmet vermeye devam edecektir. Limanımızın genişletilmesi faaliyetlerinde desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhur İttifakı Bölge Milletvekilleri ve İl Başkanlarımıza, Ulaştırma Bakanlığı temsilcilerine Karataş halkımız, balıkçılarımız ve şahsım adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Liman genişletme projesi inanıyorum ki Karataş’a yeni bir çehre kazandıracak, geliştirecek ve güzelleştirecektir. Bugün gerçekleştirilen etkinliklerde emek ve destek veren değerli dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramının güzellikler ile her sene kutlamayı diliyorum. “ dedi.

8 Temmuz 2021