Haberler & Duyurular

Karataş Bebeli Mahallelisi, Seracılık Organize Sanayi Bölgesi Projesini dinledi.

  Karataş Bebeli Mahallelisi, Seracılık Organize Sanayi Bölgesi Projesini dinledi.

 

Bilgilendirme Toplantısında proje danışmanları Vedat Kahyalar ve Can Kabaali  ile birlikte Karataş Belediyesi temsilcileri katılım gösterirken , mahalleliler proje danışmanlarından detaylı bilgiler aldılar .

Bebeli mahallesi köy kahvesinde gerçekleştirilen toplantıya bölge halkı büyük ilgi gösterdi.

Projenin gündeme gelmesi ile birlikte mahallelilerde oluşan tedirginliğin önüne geçilmesi amacı ile gerçekleştirilen toplantıda , proje danışmanları detaylara değinerek mahalleliyi bilgilendirdi . Proje danışmanlarından Vedat Kahyalar; projenin bölgeye koyacağı katma değeri dile getirirken ,oluşacak iş potansiyeli ile sadece bebeli mahallelisinin değil Karataş’ın ,Adananın ve Ülkemizin ekonomisinin canlanacağını söylediler .

Besicilik yapan mahallelilerin proje için Bebeli Mahallesinde bulunan mera alanının kullanılması halinde , hayvanların otlatılması konusunda sıkıntı çekecekleri konusunda yaşadıkları tedirginliği iletilirken ,proje danışmanı Can Kabaali bölgede bulunan meranın tamamı üzerinde gerçekleştirilmeyeceğini , bölgede 5800 dekarlık mera alanının yaklaşık 3000  dekarının kullanılacağını ayrıca proje haricinde kalan mera alanının  ıslah edilerek  besicilik yapan mahallelilerin kullanımına sunulacağını belirttiler .