Haberler & Duyurular

Ç.Ü. Turizm Öğrencileri Başkan Ünal’ı ziyaret ederek, sorunlarına çözüm istediler.

 Ç.Ü. Turizm  Öğrencileri Başkan Ünal’ı ziyaret ederek, sorunlarına çözüm istediler.

 

Ç.Ü. Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek  Okulu öğrencileri  kampus içerisinde sosyal anlamda etkinliklerin olmaması, servis ile ilgili yaşanan sıkıntılar, sosyal  tesis sıkıntısının olması, öğrencilerin uygulamalı derslerini Çukurova Üniversitesi  Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek  Okulunun adını taşıyan  uygulama oteli olmasına rağmen bu tesisi kullanamamaları , kantin ile ilgili yaşanan sıkıntılar  gibi talep ve şikayetlerini dile getirdiler .

Üniversite Öğrencilerinin  sosyal anlamda ihtiyaçlarının karşılanması yönünde dile getirdikleri sorunları dinleyen Başkan Ünal,  Türkiye’nin çeşitli illerinden  buraya kadar gelip eğitim görme mücadelesi veren bu öğrencileri çabalarından dolayı kutladığını belirterek,  ‘Bizler çocuklarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için mücadele verirken  ve aynı zamanda ikinci üniversite bölümünün açılmasını istiyoruz. Turizm  ile geleceğini planlayan bir ilçeden üniversitenin taşınması çabalarının  bu kente yarardan  çok zarar getireceğini hepimiz biliyoruz. Üniversite yönetiminin  Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu’nda  okuyan öğrencilere 3.sınıf öğrenci muamelesi göstermesi bizleri derinden üzmektedir.  Bugün sorunlarını konuşabilecekleri bir muhatap bile bulamayan bu öğrencilerimizin sıkıntılarına çözüm aramak boynumuzun borcudur .’dedi.

Başkan Ünal öğrencilerin sıkıntılarını dinlerken, imkanlar doğrultusunda şartlar zorlanarak, ellerinden geldiğince öğrencilerin yanında olduklarını belirtti ve Üniversitenin kapatılmaması ve sorunlarının giderilmesi yönünde de  mücadeleye devam edeceğini söyledi.

 

 Umut Işık