Haberler & Duyurular

Haberler

 Karataş Belediyesinden Kan bağışı Etkinliği. Karataş Belediyesi Kan ve Kök Hücre Bağış etkinliği düzenleyerek, kan ve kök hücre bekleyen birçok hastaya çare aradı.
» Devamı

 Karataş ve Silivri Belediyesi Kardeş oluyor. Karataş Belediyesinin girişimleri sonucu Silivri Belediyesi ile kardeşlik ilişkileri kurulması yönünde Silivri Belediye meclisinden onay çıktı.
» Devamı

 Bisikletçiler doğaya duyarlılık için temizledi. Karataş Belediyesi ev sahipliğinde Karataş Kumluk ve Tabiat Parkında Pab Adana, Abdost ve Adost ekipleri ile birlikte gerçekleşen etkinlik ile Karataş Kumluk ve Tabiat Parkında Kamp ve Sahil Temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.
» Devamı

Karataş Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısı Gerçekleştirildi. Meclis Toplantısı Karataş Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda meclis üyelerinin çoğunluğunun katılımı ile gerçekleşti.
» Devamı

 Necip Topuz’dan Mavi Masaya ziyaret. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Karataş’ta bir ilki gerçekleştirerek hizmetin aksamadan halka ulaşmasını sağlayacak Mavi Masa uygulamasının faaliyetlerine başlaması ile ziyarette bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
» Devamı

 Karataş Belediyesinden Eğitime Her Noktada Destek. Karataş Belediyesi eğitim öğretim sezonunun başlaması ile okullarda temizlik çalışmalarına aralıksız devam ediyor ve okullara destek amaçlı hizmet personeli tayin ederek destekte bulunuyor.
» Devamı

 Karataş Belediyesi Aş Evi temelleri atıldı. Karataş Belediyesi Aş Evi hizmeti ile her gün 150 aileye destek olmayı hedefliyor.
» Devamı

Karataş Yaza Veda Kampı sona erdi.   Karataş Belediyesi ve Pusulasız Gezginler ekibi ile Karataş Kumluk ve Tabiat Parkında 293 çadır kampçısının katılım gösterdiği etkinlik sona erdi.
» Devamı

Yaza Veda Kampı 12-15 Eylülde Karataş’ta gerçekleştirilecek. Doğal güzellikleri ile her geçen gün daha büyük kitleler tarafından keşfedilen Karataş, 12-15 Eylül tarihlerinde Yaza Veda Kamp Etkinliğinde doğa tutkunlarını bir araya getiriyor.
» Devamı

 Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Başkan Topuz mesajında; “Yeni eğitim ve öğretim yılına başlamanın, mutluluğu içerisinde eğitim öğretim hayatına ilk adımını atacak olan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin heyecanını paylaşıyoruz. Gelecek temellerinin ilk adımını atmanın heyecanı ile okula başlayan çocuklarımızın, yarınlara ışık tutacak aydın bireyler olarak karşımıza çıkması en büyük arzumuz ve isteğimizdir.
» Devamı

Haydi sende umuda el uzat. Onlar küçücük umut dolu yürekler. 200 Sevgi evi ve 40 Cezaevinde bulunan çocuklarımız için giysi ve ayakkabı yardım kampanyası başlatıyoruz. Belediyemiz tarafından başlatılan bu yardım kampanyasına sizler de destek verebilir ve bu küçücük yürekleri sevindirebilirsiniz. Kampanyamız kapsamında destekte bulunmak isteyen dostlarımız 25 Eylül tarihine kadar Mavi Masamız ile iletişime geçebilirler. Haydi sende umuda el uzat.
» Devamı

 Plaj Futbol Ligi Karataş Etabı Şampiyonu Beyaz Yunus. TFF Plaj futbol ligi Karataş etabı Karataş Belediyesinin ev sahipliğinde Atapark içerisinde gerçekleştirildi.
» Devamı

 30 Ağustos Zaferinin 97. Yılında Karataş Belediyesinden 97 Fidan. Karataş Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yılında fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi.
» Devamı

 Karataş’ın Melekleri dansları ile büyüledi. Karataş Belediyesi tarafından ücretsiz olarak başlatılan dans Kursu gördüğü ilginin finalini gerçekleştirilen gösteri programı ile noktaladı.
» Devamı

 Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Topuz, mesajında şunları söyledi: " 30 Ağustos Zafer Bayramı vatanın bölünmez bütünlüğü için milli mücadelenin azim, inanç ve vatan sevgisi ile kazanıldığı günüdür.
» Devamı

 Başkan Topuz’dan Teşekkür Konuşması. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Karataş’ta Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Karataş İçme Suyu Projesi temel atma töreni programında sahneye çıkarak bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Adanın bürokratları ile Sn. Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerini ilettiler.
» Devamı

 KARATAŞ İLE KEÇİÖREN KARDEŞ OLDU. Almanya’nın Memmingen belediyesi ile kardeşlik anlaşması bulunan Karataş Belediyesi, yurt dışında aradığı yeni kardeş belediyeler ile birlikte yurt içinde de yeni kardeşlikler kuruyor.
» Devamı

Karataş İçme Suyu temel atma töreni gerçekleştirildi. temel atma töreni Karataş Jandarma Komutanlığı önünde hazırlanan program ile gerçekleştirildi.
» Devamı

 Plaj Futbol Ligi Karataş Etabı başlıyor.   Her yıl Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Plaj Futbol Ligi Karataş etabı, 30 Ağustos tarihinde Karataş Belediyesinin katkıları ile başlıyor.
» Devamı

Başkan Topuz Kurban Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Başkan Topuz Mesajında ; “ Bayramları inanç, birliktelik ve yardımlaşma duyguları ile gelen huzurun, en derin hissiyatı ile kutlarız. Büyüklerimizden edindiğimiz örf ve adetler neticesinde saygı ve sevgi ile beraberliğin en yoğun yaşandığı günlerden olan Kurban Bayramı aynı zamanda İslam âleminin inançlarına bağlılığının göstergesi olmaktadır.
» Devamı

 Karataş’ta Mavi Masa Hazırlığı Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Karataş Belediye ile Halk arasında köprü oluşturacak Mavi Masa çalışmaları inceledi.
» Devamı

Küçük İzciler Karataş’ta Buluştu.   Karataş Belediyesinin destekleri ile Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlik ile Adananın Seyhan ilçesinde yer alan İstiklal Ortaokulu ve Şehit Mehmet Volkan İlkokulu izcileri Karataş’ta Tabiat Parkında bir araya geldiler.
» Devamı

 Topuz;15 Temmuzu anmak demek ihaneti anlamak demektir. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile mesaj yayımladı.
» Devamı

ATGAB Başkanlığına Necip Topuz Seçildi Adana, Karataş ve Yumurtalık İlçeleri Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı Hizmet Birliği (ATGAB) Başkanlığına Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz seçildi.
» Devamı

Atık Yağları Topluyoruz. Kullandığınız 1 LT yağın suya karışması ile 1 milyon litre suyun kirlendiğini biliyor musunuz ?Atık yağları toplayarak doğanın kirlenmesini önlüyor ve alışmalarımıza sizlerin de desteğini bekliyoruz. Atık yağ ile ilgili bizlere ulaşabilir ve atık yağlarınızı teslim edebilirsiniz
» Devamı

KARATAŞ BELEDİYESİ TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ Karataş Belediyesinin Temmuz ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Necip Topuz ve Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
» Devamı

Topuz’dan Kardeş Belediye Memmingen’e Ziyaret. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Karataş Belediyesi ile Kardeş Şehir olan Memmingen’e davet üzerine ziyarette bulunarak Kardeşlik anlaşmasını yeniledi.
» Devamı

4. Adana Bisiklet Festivali Karataş’ta Renkli Görüntüler ile gerçekleştirildi. Çevreci yaklaşımları ile dikkat çeken bisikletçiler, Karataş’ta buluşarak Festival etkinliği kapsamında renkli görüntüler sergilediler.
» Devamı

 Karataş Belediyesi Sahil Temizliği Etkinliği ile plastik kirliliğine dikkat çekti. Karataş Belediyesi tarafından kirliliğe dikkat çekmek amacı ile sosyal sorumluluk etkinliği olarak başlatılan ve her hafta Karataş'ın farklı bir sahilinde yapılması planlanan sahil temizlik etkinliğinin ilki Karataş Harbiş Plajında gerçekleştirildi.
» Devamı

 Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Ramazan Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Ramazan bayramının tüm İslam âlemine ve insanlığa barış ve sevgi getirmesi dileği ile bayramınızı en içten dileklerim ile kutluyor ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
» Devamı

Karataş Kütüphanesine Kavuşacak. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’un makamına tebrik amaçlı gönderilecek çiçekler yerine ilçede kurulması planlanan kütüphaneye için kitap bağışı çağrısına destek çığ gibi büyüyor.
» Devamı

 Akyatan Ölüyor Mu? Çevreye ve doğaya gösterdiği hassasiyet ile bilinen Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, bölgenin en önemli sulak alanlarından biri olan Akyatan lagününün korunması ve rehabilite edilmesi için kolları sıvadı.
» Devamı

 Başkan Topuz Denizlerdeki Plastik Kirliliğine el attı. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz göreve başladığı günden bu yana Karataş’ta lagün ve denizlerde oluşan kirliliklere değinerek bilinçlendirme çalışmaları ile birlikte çözüm odaklı çalışmalara da imza atmaya başladı.
» Devamı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıl dönümünü kutluyorum. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, 19 Mayıs Atatürk ’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
» Devamı

Karataş Belediyesi T.C. sine kavuştu. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; Türkiye Cumhuriyeti atalarımızın, şehitlerimizin ve Yüce Türk milletinin özveri, inanç ve azmi ile büyük bedeller ödenerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurulmuş, şanlı tarihi ve Bayrağı ile var olmuş ve nesiller boyu devam edecek kutsal mirasımızdır.
» Devamı

Karataş Yaz Sezonuna Hazırlanıyor. Karataş Belediye Başkanı Necip TOPUZ ekiplerini toplayarak ilçenin yaz sezonu öncesi ilçe merkezi başta olmak üzere bakımsız kalmış hiçbir alan bırakılmaması yönünde talimatını verdi.
» Devamı

Başkan Topuz;Tüm Annelerimizin Anneler Günü’nü Kutlarım. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Anneler günü vesilesi ile bir mesaj yayımladı.
» Devamı

Hastaneye Ring Servisler başlayacaktır İlçe Merkezinden Kalkış Hastaneden Dönüş 10.00 11.30 14.00 15.30
» Devamı

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Mali Tabloyu Açıkladı. 31 Mart Mahalli idareleri seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Necip Topuz Belediyeyi devir aldığı 5 Nisan tarihinden bu yana yaptığı çalışmalar sonucunda Belediyeyi devir aldıkları mali durumunu kamuoyu ile paylaştı.
» Devamı

23 Nisan İlçemizde Coşku ile Kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Karataş Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen etkinlikler ile kutlandı.
» Devamı

Belediye  Başkanımız Koltuğu Devretti 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kapsamında Karataş Belediye Başkanımız Koltuğunu 1. sınıf öğrencisi Katibe Su Şahbaz'a devretti.
» Devamı

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz 23 Nisan Kutlama Mesajı Yayımladı. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz yayınladığı mesajında;
» Devamı

 Karataş Belediye Başkanımız  Necip Topuz Mazbatasını aldı. 31 mart yerel seçimlerinde Karataş Belediye Başkanı olarak seçilen Veteriner Hekim Necip Topuz ilçe seçim kurulundan mazbatasını alarak görevine başladı.
» Devamı

Karataş Belediye Başkanımız Necip Topuz'dan ilk icraat Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; Belediye Başkanlığı tebriği amacı ile gönderilecek çiçekler yerine kurulması planlanan Kütüphane için kitap bağışında bulunulmasını istedi.
» Devamı