BAŞKANIMIZ
GÜNCEL DUYURULAR
Olağanüstü Meclis Toplantısı Belediyemiz meclisi 5393 sayılı Kanunda değişiklik yapan 5675 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu, İl Özel İdaresi Kanunu ve Belediye Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 3. maddesine istinaden olağanüstü toplantısını yapmak üzere 20.02.2020 tarihine tesadüf eden Perşembe günü saat 14.00’te aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır Belirtilen gün ve saatte belediye toplantı salonuna teşriflerinizi rica ederim.
» Devamı

KARATAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN  İLAN “Adana Valiliğinin 22/01/2019 tarih ve 39876408-150-E.2304” sayılı emirleri doğrultusunda yaptığımız tespitlerde Adana İli, Karataş İlçesi, İskele Mahallesi 508 ada 7, 1077 (4501), 2210, 1226, 1227, 1375, 1403, 1404, 1524 ve 5144 Nolu parsellerde bulunan Metruk Binaların can ve mal güvenliğini tehdit edici nitelikte olduğu, çevre ve görüntü kirliliği oluşturduğu, özellikle uyuşturucu ve benzer maddelerin saklanmasına ve kullanılmasına uygun oldukları tespit edildiğinden ; Söz konusu Adana İli, Karataş ilçesi, İskele Mahallesi 508 ada 7, 1077 (4501), 2210, 1226, 1227, 1375, 1403, 1404, 1524 ve 5144 Nolu parsellerde bulunan Metruk Binalara 04.02.2019 tarihinde, Yapı Tatil Zaptı düzenlenerek mühürleme işlemi yapılmış olup Belediye Encümenimizin 05/02/2019 tarih ve 13 sayılı kararı ile 3194 sayılı İmar Kanununun 32. maddesine göre Yıkımlarına karar verilmiştir. İlgililerine ilanen tebliğ olunur.
» Devamı

Personel alımı ile İlgili İlan Hk. Belediyemiz ismi ve logosu kullanılarak, bünyesinde çalıştırılmak üzere personel alımı gerçekleştirileceğine dair bazı basın ve yayın organlarında yapılan yayımlar gerçeği yansıtmamakta olup, kurumumuzun bilgisi dışında gerçekleşmektedir. İş başvuruları ile ilgili ilanları www.karatas.bel.tr web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Kurumumuz tasarrufu dışında yapılan yayımlar ile alakalı gerekli yasal süreçler başlatılmış olup halkımızın bu tarz ilanlara itibar edilmemesi hususunda kamuoyuna ilanen duyurulur.
» Devamı

 KARATAŞ BELEDİYESİ MEVZUATA AYKIRI YAPILARIN YIKIMI Karataş Belediyesi Mevzuata Aykırı Yapıların Yıkımı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
» Devamı

Mavi Masa Hizmetinizde
» Devamı

Denizdeki Atıkları Dönüştürüyoruz. Denizlerde oluşan plastik kirliliğinin önüne geçmek amaçlı balıkçılarımızın ağlarında çıkan atıkları geri dönüşüme kazandırıyor ve bununla birlikte balıkçılarımızı maddi olarak destekliyoruz.
» Devamı

Atık Yağları Topluyoruz. Kullandığınız 1 LT yağın suya karışması ile 1 milyon litre suyun kirlendiğini biliyor musunuz ?Atık yağları toplayarak doğanın kirlenmesini önlüyor ve alışmalarımıza sizlerin de desteğini bekliyoruz. Atık yağ ile ilgili bizlere ulaşabilir ve atık yağlarınızı teslim edebilirsiniz
» Devamı

Belediyemizin Güncel Borç Durumu Kamuoyuna Duyuru. 05.04.2019 Tarih ile devir aldığımız Karataş Belediyesi ’nin güncel borç ve mevcut durumu aşağıda gösterildiği gibidir. Saygılarımla
» Devamı

Belediye Başkanımızdan Kütüphane İçin Destek Çağrısı Tebrik amaçlı belediyemize gönderilecek çiçekler yerine kurulacak olan kütüphanemiz için kitap gönderilmesi halkımızdan rica olunur.
» Devamı

GÜNCEL HABERLER
 
Karataş Belediyesi Mera Islah Çalışmalarına Başlıyor.
Karataş Belediyesi Mera Islah Çalışmalarına Başlıyor.
Karataş Belediyesi üreticilere destek vermek amaçlı aldığı Katı Gübre Makinesi ile ıslah çalışmalarına başlıyor.
» Devamı
Kooperatifçilik Otobüsünün Adana da son durağı Karataş oldu.
Kooperatifçilik Otobüsünün Adana da son durağı Karataş oldu.
Kooperatifçiliğin tanıtımı ve geliştirilmesi amacı ile Adana'nın birçok ilçesi ziyaret edilirken son durak Karataş ilçesi oldu.
» Devamı
Topuz Kariyer Günleri Kapsamında Öğrenciler ile Buluştu.
Topuz Kariyer Günleri Kapsamında Öğrenciler ile Buluştu.
Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Karataş’ta Mehmet Akif Ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelerek kariyer planlamaları hakkında söyleşi gerçekleştirdi.
» Devamı
Öğrencilere kar eğlencesi
Öğrencilere kar eğlencesi
Karataş Belediyesi tarafından Toros Dağları'ndan ilçeye kamyonlarla getirilen karla öğrenciler doyasıya eğlendi.
» Devamı
Karataş’tan Elazığ’a yardım eli uzandı.
Karataş’tan Elazığ’a yardım eli uzandı.
24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem sonrası Elazığ da mağdur olan hemşerilerimiz için başlatılan yardım kampanyası ile battaniye, ısıtıcı ve çeşitli ihtiyaçlar Karataş’tan Elazığ'a gönderilmek üzere yola çıktı.
» Devamı
Karataş Belediyesi Koridorları Kütüphane Oldu.
Karataş Belediyesi Koridorları Kütüphane Oldu.
Karataş Belediyesi ilçede kurulması planlanan kütüphane için bağışlanan kitapları koridorlara dizerek personellerin ve halkın kitap okumasına olanak tanıyor.
» Devamı
Başkan Topuz’dan Büyükelçiye Ziyaret.
Başkan Topuz’dan Büyükelçiye Ziyaret.
Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’i ziyaret etti.
» Devamı
Karataş’ta arıtma sorunu çözüme kavuşuyor.
Karataş’ta arıtma sorunu çözüme kavuşuyor.
İller Bankası arıtma ile ilgili ihale kararı aldı. Karataş’ta kurulacak arıtma tesisi Sukap projesi kapsamında %50’si maliye hazinesinden hibe desteği ile %50’ si de ASKİ tarafından İller Bankasının bulacağı kredi ile karşılanarak yapımına başlanıyor.
» Devamı
ANKET KÖŞESİ
Belediyeden beklediğiniz hizmet önceliği nedir ?