Başkanın Mesajı

 

Boğaçhan Ünal

Tarihin derinliklerinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ,dönemin en önemli liman kenti ve ticaret merkezi olan Karataş ; gelişmekte olan turistik değerleri ve bölge ekonomisi ile geleceğin en önemli turizm cenneti ve tatil kenti olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.

Yerel yönetimler ve sivil toplum  kuruluşları ile iş birliği içerisinde sosyal ve kültürel değerlerin ön plana çıkarılması için gerçekleştirilen çalışmalarımızın üzerine ,gerçekleştirilmesi planlanan yeni projeler ile ilçenin katma değerinin arttırılmasını  hedeflemekteyiz.

İlçemizin gelişmesi yönünde yapılan çalışmaların , Karataş’ımızın  dışarıya açılmasına yardımcı olacak ,kentin güzellikleri ve sosyal etkinlikleri ile daha geniş çevrelere ulaşarak,  insanların Karataş’ı tanımasında büyük katkı sağlayacaktır.

Bir kentin gelişmesi ve güzelleşmesi sadece belediyenin gayreti ile değil ilçe halkının da desteği ile olur. Düşünülmelidir ki Karataş’ta yapılan her değişim , her çalışma bizlerin ve çocuklarımızın geleceğini etkilemekte .Belediyenin verdiği hizmetin yanı sıra halkımızın da,  gelen turistlere ve misafirlere karşı gösterecekleri misafirperverlik örneği Karataş’ın değerlerinin tanıtılmasında büyük katkı sağlayacaktır.

Türkiye’nin ve Adana’nın  stratejik anlamda önemli konumlarından biri durumundaki  ki Karataş ; kültürel değerleri ile denizi, güneşi ve kumsalları ile inanıyorum ki hak ettiği değeri kazanacak ve önümüzdeki yıllarda Güney Akdeniz’in Parlayan İncisi olarak  yepyeni bir turizm cenneti olacaktır.